Pomoc dla psa Aresa

22 LISTOPADA 2019 R. MUSIELIŚMY POŻEGNAĆ ARESA… Pokonał go wiek, pokonały choroby – serca, nerek, stawów, guz na jelicie. Przestał chodzić, ból zaczął się nasilać. Dopadła go niestety regularna starość. Dziś zasnął na zawsze przy kimś, kogo kochał nad życie i kto nad życie kochał jego. Ostatnie miesiące spędził w cieple, w towarzystwie psich i kocich kolegów i koleżanek, otoczony troskliwą opieką, ganiając za swoją ulubioną piłką. Uroczy, charakterny, nieco uparty, dla bliskich niezwykle czuły i przytulaśny – takim go zapamiętamy. Odszedł wśród swoich, spokojnie. Dziękujemy pani Eli za podarowanie domu schorowanemu staruszkowi i opiekę nad nim. Ściskamy mocno i łączymy się w bólu.

Ares to dziarski psi senior, którego niestety możliwości fizycznie nie są już tak duże jak jego chęci. Chłopak trafił do naszego schroniska w czerwcu 2018 r.  W pierwszych miesiącach naszej znajomości udało nam się wykonać komplet badań – USG jamy brzusznej, echo serca, podstawową morfologię. Niestety badania wykazały szeroki wachlarz problemów zdrowotnych – podwyższone parametry nerkowe, niewydolność serca, niedoczynność tarczycy, nowotwór jąder, a także zmianę o nieznanym charakterze na ścianie jelita o średnicy 3 cm. Do końca 2018 r. dzięki farmakologii udało się zapanować nad niewydolnością serca oraz niedoczynnością tarczycy. Dzięki specjalistycznej karmie weterynaryjnej i unormowaniu pracy serca parametry nerkowe wróciły do normy. W listopadzie 2018 r. Ares miał również zrobioną kastrację. Od pewnego czasu Ares przebywa w DT. W dalszym ciągu jednak wspomagamy dom tymczasowy w opłaceniu leków, badań oraz leczenia Aresa.  Chłopak jest finansowo wymagającym psim seniorem – koniecznie musi przyjmować leki (Lotensin, Euthyrox N100 oraz Synoquin) oraz musi być regularnie zabierany na kontrolne badania do lecznicy weterynaryjnej (badania krwi, echo serca, USG jamy brzusznej w celu kontroli zmiany na śledzionie). Do dnia 1 sierpnia 2019 r. stowarzyszenie pomogło w finansowaniu leczenia Aresa w kwocie 1572 zł.