2 lipca 2020 r. Arbuz przegrał walkę z trudnym przeciwnikiem jakim jest nowotwór. Biegaj szczęśliwy Arbuz za Tęczowym Mostem.

Arbuz, podopieczny schroniska w Milanówku, schudł i zaczął szybko się męczyć. Zrobiliśmy badania i krwi i USG, to ostatnie pokazało zmianę w śródpiersiu. Weterynarz zalecił zrobić dodatkowo tomografię komputerową oraz biopsję guza. Diagnoza to chłoniak, postać śródpiersiowa. Jesteśmy po konsultacji z onkologiem. Operacja nie wchodzi w grę. Chłoniaków śródpiersia się nie operuje, ponieważ to są guzy powstałe w wyniku choroby układu krwionośnego, a nie rozrostu tkanek. W grę wchodzi tylko chemia. Zaczęliśmy już terapię – na początek 4 sesje w odstępach tygodniowych, po tym czasie zobaczymy, jaka będzie odpowiedź organizmu. Tomografia oraz biopsja kosztowały 1401 zł, jedna sesja chemii kosztuje 300 zł, Arbuz potrzebuje ich 16. Co jakiś czas musimy też robić kontrolne USG (120 zł). Arbuz powinien dostawać również dobrej jakości karmę – to dodatkowy koszt ok. 200 zł miesięcznie. Koszt leczenia Arbuza pokrywa nasze stowarzyszenie.