Bobik miał problemy z poruszaniem się. Ponieważ nie znamy jego dokładnej przedschroniskowej historii, zaczęliśmy diagnozowanie. Zrobiliśmy pełne badania krwi, RTG oraz tomografię. Tomografia nie wykazała niczego bardzo niepokojącego – wszystkie stawy są w porządku, kręgosłup raczej też (poza początkami spondylozy), nie ma żadnych złamań ani starych urazów. Problemy z chodzeniem wynikają najprawdopodobniej ze zwyrodnień palców, co widać dzięki RTG („W badaniu RTG kości placów zaawansowane zmiany o charakterze niszczenia oraz odczynu okostnej”). Do rozważenia mamy leczenie operacyjne polegające na usunięciu zmienionych paliczków i ewentualnie zastosowanie blokady w te w lepszym stanie. Póki co weterynarz zalecił obserwowanie Bobika. Badanie krwi, tomografia oraz RTG kosztowały łącznie 1230 zł. Opłaciło je nasze stowarzyszenie.

W listopadzie 2019 r. Bobik przeszedł zabieg usunięcia ropnia oraz czyszczenie zębów. Fakturę w kwocie 1237 zł za zabieg Bobika opłaciło nasze stowarzyszenie.