operacja guza nygusa

Nygus trafił do schroniska w Milanówku na początku lutego 2019 r. razem z koleżanką Luną. Kilka ostatnich lat psy spędziły, wspólnie mieszkając na terenie stajni. Niestety ze względu na zmianę właściciela obiektu, a następnie chorobę zarządcy, który był odpowiedzialny za sprawowanie opieki nad zwierzętami, trafiły do schroniska. Nygus został w schronisku gruntownie przebadany i okazało się, że jest psem po przejściach. W przedniej łapie tkwił ołowiany śrut, miał w przeszłości złamanie kości z przemieszczeniem, które jakimś cudem samo się zrosło, a do tego prawie kilogramowy guz, który wymagał usunięcia. 29.03.2019 Nygus przeszedł operację wycięcia guza. Okazał się on nowotworem – mięsakiem tkanek. Skonsultowaliśmy się z onkologiem – ryzyko przerzutu przy tego typu nowotworze jest niestety jest dość spore. Wskazana jest terapia elektrochemiczna. Jej koszt wynosi ok. 2500 zł. Dzięki pomocy darczyńców udało się zebrać tę kwotę i Nygus jest już po pierwszym zabiegu. Pod koniec czerwca czeka go kolejny. Koszt elektrochemii pokrywa nasze stowarzyszenie.
18 lipca 2019 r. Nygus został adoptowany.