Tores to psi senior, który mocno podupadł na zdrowiu w marcu 2024 roku. Pojawiły się problemy ze strony układu pokarmowego, podejrzenie skrętu żołądka, następnie podejrzenie złego funkcjonowania trzustki. Sfinansowaliśmy szereg badań specjalistycznych, żeby znaleźć przyczynę problemów zdrowotnych Toresa.

Na początku kwietnia Tores miał gastroskopię, która wykazała małe owrzodzenie. Następnie wykonano badania RTG z kontrastem. Diagnoza brzmiała: lekkie owrzodzenie żołądka oraz zwężenie odźwiernika. Zwężenie oznacza ograniczenie i spowolnienie trawienia oraz problemy z trawieniem. Badanie z kontrastem wykazało, że przebieg pokarmu w organizmie Toresa jest znacznie spowolniony, na skutek zwężenia odźwiernika, a co za tym idzie następuje zaleganie treści pokarmowej w żołądku, wzdęcia, bóle i znacznie wzrasta możliwość skrętu żołądka.

Niestety w kolejnych godzinach życia Toresa wydarzył się dramat i psiak na cito trafił na stół operacyjny, miał skręt żołądka. To bardzo niebezpieczne zdarzenie, podczas którego zagrożone jest życie psa. A co dopiero schroniskowego, który nie ma 24h stałej opieki 🙁

Tores nie mógł wrócić do schroniska w takim stanie… Szczęśliwie trafił tymczasowo do naszej wolontariuszki, którą wspierają inni wolontariusze w opiece nad psiakiem. W schroniskowym boksie niestety nie miałby szans na rekonwalescencję, która dla dobrego przebiegu wymaga wiele uwagi, karmienia kilka razy dziennie małymi porcjami i obserwacji, czy coś złego nie dzieje się z psiakiem po jedzeniu, podawania leków, spokoju, kontroli weterynaryjnych…

Dziękujemy, że dzięki Waszym wpłatom i  wsparciu, możemy szybko reagować w takich sytuacjach i decydować się na zabiegi operacyjne, których cena nie jest niska. Gdyby Tores potrafił mówić, na pewno pięknie by podziękował za podarowane mu „nowego życia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *